Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

ΕΝΑΣ ΚΙΣ ΓΙΑ ΦΙΛΗΜΑ

Μεγάλη νίκη σημείωσε η ομάδα μας στο «Αλεξάνδρειο» κερδίζοντας τον άρη με 69-63, χάρη στην εξαρετική απόδοση των παικτών μας κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα  στο τρίτο δεκάλεπτο και ενω στο ημίχρονο ήμασταν πίσω στο σκορ με 10 πόντους 34-24, η ομάδα μας μπήκε αποφασιστικά στο τερέν και έδειξε ποιος θα ήταν το αφεντικό από εκεί και πέρα. Με συνεχόμενα τρίποντα (6/8 σε αυτό το διάστημα) πέτυχαμε 27 πόντους, και με καλή άμυνα δεχτήκαμε μόνο 10 πόντους, προηγηθήκαμε 44-51 και βάλαμε τις βάσεις για τη νίκη. Ο Μάριος Μπάτης ήταν αυτός που έδωσε το  έναυσμα για τη  μεγάλη αντεπίθεση ο οποίος σημείωσε τους 11 πρώτους πόντους της ομάδας μας σ ' εκείνο το διάστημα. Στη συνέχεια ήταν ο ο Μπίλι Κις, ο οποίος πήρε τη σκυτάλη από τον συμπαίκτη του και πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση 17 πόντους με 2 τρίποντα, οδήγησε την ομάδα μας στην μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-9, 34-24, 44-51, 63-69

άρης (Αλεξανδρής): Κερούς 1, Ταπούτος 19 (2), Τσαϊρέλης 2, Ντέιβις 11, Κρούσιτς 4, Μποχωρίδης, Μπόγρης 4, Μόλντροου 2, Βεργίνης 20, Μαυραειδής
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μπαρτζώκας): Ξανθόπουλος, Κιζ 17(2), Αθανασούλας 2, Στίβεσον 5, Ντίμπλερ 12(2), Μπατής 13(2), Γιάνκοβιτς 9(2), Καββαδάς 4, Σαρικόπουλος, Ναντζφεϊ, Μπόισα 4, Παραγιός 3