Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

ΝΙΚΗ, ΘΕΜΕΛΙΟ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ.

Με δημιουργό το Φανούρη Γουνδουλάκη και εκτελεστή τον Νιάζι Κούτσι, που άνοιξε το σκορ στο 71ο λεπτό του αγώνα και έτσι έφτασε τα 7 γκολ στο πρωτάθλημα, η ομάδα μας νίκησε με σκορ 2-0 την Κέρκυρα στη Νέα Σμύρνη, για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Το 2ο γκολ σημείωσε ο Σκέμπρι στο φινάλε του αγώνα και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό.
Πολύ καλοί οι Γουνδουλάκης, Κούτσι, Σιδεράκης που πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις σε 2 τετ-α-τετ των κερκυραίων.
Οι συνθέσεις:
Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Σιδεράκης, Όμο, Ρόβας (46’ Γουνδουλάκης), Σιόβας, Πετκάκης, Μενδρινός (68’ Κούρντι), Σάμαρης, Ρόκας (84’ Κουλουχέρης), Πιέρ, Κούτσι, Σκέμπρι.
Κέρκυρα (Χάβι Γκράθια): Γκαλίνοβιτς, Σακελλαρίου, Βέντσελ, Ερίθε, Μαϊστόροβιτς, Γραμμόζης, Οσμάν (76’ Τσίγκας), Γκουστάβο, Καλαντζής (90’ Ιωάννου), Αγρίτης (46’ Γιάντσης), Μάρτιν.

Σχόλιο: Γουστάρω πολύ το Φανούρη γιατί με τέτοιες εμφανίσεις δίνει σκληρές απαντήσεις στους επικριτές του.