Τετάρτη 9 Μαρτίου 2011

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!

Υπερήφανους μας έκανε η ομάδα πόλο του Συλλόγου μας, αφού για 2η φορά προκρίθηκε στον τελικό του LEN TROPHY, αποκλείοντας μία από τις σημαντικότερες ομάδες του ευρωπαϊκού πόλο την ουγγρική Χόνβεντ. Η πρόκριση κρίθηκε στην παράταση αφού η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού, μας βρήκε μπροστά στο σκορ με 9-6  ισοφαρίζοντας την διαφορά του πρώτου αγώνα. Στην παράταση πετύχαμε δύο ακόμα γκολ ένα σε κάθε ημίχρονο και προκριθήκαμε πανηγυρικά.

Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μιράλης πετυχαίνοντας τρία γκολ, αλλά όλα τα παιδιά ήταν εξαιρετικά αφού έδωσαν και την ψυχή τους για να πετύχουν τη μεγάλη πρόκριση. Εντυπωσιακός και ο κόσμος που γέμισε το κολυμβητήριο και έδωσε μεγάλη ώθηση στους παίχτες μας.

Συγχαρητήρια σε όλους, φαίνεται ότι τα 120 χρόνια ιστορίας μας θα τα γιορτάσουμε με κούπα ευρωπαϊκή, αντίπαλός της ομάδας μας στον τελικό η ιταλική Σαβόνα.

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 0-2, 2-1, 1-2

Τα τρίλεπτα της παράτασης: 1-0, 1-0

Πανιώνιος (Μάκης Βολτυράκης): Μιράλης 3, Μουρίκης 2, Μάζης 1, Κοκκινάκης 1, Τόμπσον 1, Καπότσης 1, Μπεριστιάνος 1, Παπαδόγκωνας 1.
Χόνβεντ (Λάγιος Βαντ): Σάλαμον 3, Σιβός 2, Χαράι 1.