Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2010

ΜΕΓΑΛΗ ''φιλική'' ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ

Η ομάδα μας κέρδισε 67-65 τον παναθηναϊκό στο πλαίσιο του τουρνουά ‘’Τάσος Κουταλιανός‘’ που διοργάνωσε ο Κολοσσός Ρόδου.

Από την αρχή του αγώνα πήραμε κεφάλι στο σκορ και προηγηθήκαμε ακόμα και με 12 πόντους.

Το ημίχρονο μας βρήκε με προβάδισμα 27-37. Στην επανάληψη οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς βελτιώθηκαν, πέρασαν μπροστά με 61-53, αλλά τελικά με δυνατή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση η ομάδα μας πήρε μια σημαντική νίκη κυρίως στον ψυχολογικό τομέα, αφού το παιχνίδι δεν ήταν παρά ένα φιλικό προετοιμασίας.

Καλύτερος παίχτης μας ήταν ο Μακ Λάουντ με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-20, 27-37, 49-48, 65-67

Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Τέπιτς, Μάριτς 7, Περπέρογλου 4, Μπατίστ 6, Φώτσης 7 (1), Σάτο 1, Νίκολας 12 (3), Τσαρτσαρής 6, Διαμαντίδης 10 (1), Βουγιούκας 7, Καλάθης, Καϊμακόγλου 5

Πανιώνιος (Μάρκοβιτς): ΜακΛάουντ 22, Αθανασούλας 6, Γιάνκοβιτς 12, Καββαδάς, Γιαννόπουλος 7, Αθηναίου, Μπατής 6, Ιωάννου 2, Σαρικόπουλος 2, Ελόνου 8, Παραγυιός 2

Δηλώσεις Μάρκοβιτς.: Συμμετείχαμε σε ένα τουρνουά δύο ημερών με δύο πολύ καλές ομάδες που είναι από τις πλέον δυνατές του πρωταθλήματος. Είμαστε ευχαριστημένοι από την ομαδική δουλειά και από την ενέργεια που βγάλανε τα παιδιά στο παρκέ. Ήταν μια σειρά φιλικών αγώνων στα οποία βγάλαμε πολλά συμπεράσματα και στην ουσία για το μόνο που είμαστε στεναχωρημένοι είναι ο τραυματισμός του Τσιάρα. Ελπίζουμε ότι σύντομα θα είναι κοντά μας, στις προπονήσεις της ομάδας