Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2011

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 8 ΤΟΥ EURO CUP

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα μας πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Euro Cup, αποκλείοντας τον παο στην παράταση με σκορ 13-14 (κ.α 10-12), θυμίζω ότι στον πρώτο αγώνα είχαμε επικρατήσει με 8-6 και έτσι παρά την ήττα, ήμασταν εμείς τελικά  που πανηγυρίσαμε.

Η ομάδα είχε το πάνω χέρι από την αρχή του αγώνα αφού προηγήθηκε ακόμα και με 3 γκολ, ωστόσο το πρώτο οκτάλεπτο έκλεισε με σκορ 5-3.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο έπεσε κάπως ο ρυθμός που είχαμε ωστόσο διατηρήσαμε το προβάδισμα με ένα γκολ, σκορ 6-5.

Στο τρίτο οκτάλεπτο κάποια δικά μας λάθη σε άμυνα και επίθεση έδωσαν το δικαίωμα στον παο να φέρει ο παιχνίδι στα ίσα σκορ 8-8.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο όμως λίγο η κούραση στην άμυνα, λίγο οι κακές επιλογές στην επίθεση από τη  σφιχτή άμυνα του παο και λίγο η διαιτησία έφεραν το παιχνίδι τούμπα, σκορ 10-12 με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε στην παράταση.

Εκεί όμως μίλησε η καρδιά του Πάνθηρα και με την βοήθεια του κόσμου που έβαλε φωτιά στο κλειστό πανηγυρίσαμε μια δίκαιη και σπουδαία πρόκριση.

Tα οκτάλεπτα: 5-3, 1-2, 2-3, 2-4

Παράταση: 2-1, 1-1
Πανιώνιος (Δ. Σελετόπουλος): Παπαδόγκωνας 3, Κότεριλ 3, Χατζηγούλας 2,  Καπότσης 2, Κουτσιαλής 1, Μιμίδης 2,
παο (Φ. Κουντουδιός): Στελλάτος 1, Γ. Κόχειλας 1, Γ. Αφρουδάκης 5, Τσόκας 1, Κοκκινάκης 1, Ν. Κόχειλας 1, Κομάντινα 4